baner.png

Począwszy od roku 1975 dyrektor Józef Krenz rozpoczął prowadzenie kroniki Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku. Jego dzieło kontynuował Antoni Chabierski i czynił to nieprzerwanie do 1986 roku. Kronika ta stanowi wspaniały dokument z tamtych lat. Zawiera wiele fotografii oraz wpisów znanych artystów, którzy przewijali się przez scenę GOK.

Aby treści w niej zawarte nie uległy całkowitemu zniszczeniu zdecydowaliśmy się przekonwertować kronikę na postać cyfrową i przybliżyć jej zawartość odwiedzającym naszą stronę.

 Ze względu na nietypowy rozmiary (490x320) wystąpiły małe problemy ze skanowaniem i dlatego nie wszystkie skany wyglądają idealnie. Mamy jednak nadzieję, że i tak ich jakość Was zadowoli.

Teraz możemy dokładnie prześledzić to co działo się w tamtych latach. Wielu z nas będzie miało okazję do wspomnień, a nieco młodsi do zapoznania się z historią.

Całość kroniki można przeglądać na wiele sposobów.
Pierwszy z nich to plik PDF który można pobrać w całości . Zawiera on kompletną kronikę.
Drugi sposób to pobranie paczki ze skanami wszystkich stron w formacie jpg.
Aby mieć możliwość dokładniejszego przyjrzenia się zdjęciom można pobrać paczkę zawierającą fotografie w nieco lepszej rozdzielczości (300 dpi).
Zarówno kronikę jak i fotografie z niej pochodzące można przeglądać bezpośrednio na stronie Foto Galerii lub pobrać tutaj.

 

 

Najbliższe

Maj
27

27 maj 2018 19:00 - 20:30

MGOK na Facebook

Polub naszą stronę na Facebooku, będziesz mieć informacje z pierwszej ręki i żadne wydarzenie Cię nie ominie.
mgok na facebook www.facebook.com/MGOK.Zbiersk