baner.png

Czas Świąt Bożego Narodzenia w powiecie kaliskim rozpoczęty.
XV Świąteczne Spotkania z Tradycją, w tym roku odbyły się 9 grudnia w Gminie Żelazków, w restauracji „Bursztynowy Dwór”. Wśród 12 prezentowanych stołów, z wyjątkowymi potrawami wigilijnymi, znalazł się również stół przygotowany przez Panie z KGW w Zbiersku Kolonii, przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku, który otrzymał wyróżnienie w konkursie na „Najładniejszy stół wigilijny”. Oceny dokonywało JURY w składzie: Przewodniczący Piotr Szymkowiak – gastronom, kucharz, autor treningów kulinarnych, właściciel firmy cateringowej i restauracji, Maryla Pływaczyk – Szefowa Kuchni w Restauracji „Bursztynowy Dwór”, Izabela Wałęsiak – Koordynator Szlaku Kulinarnego „Kaliskie Smaki”.

Życzenia świąteczne złożyli organizatorzy: Jan Adam Kłysz Wicestarosta Kaliski oraz Sylwiusz Jakubowski Wójt Gminy Żelazków, wspólnie z Wiceprezydentem Kalisza Barbarą Gmerek.
Podczas spotkania podsumowane zostały konkursy na wykonanie kartek bożonarodzeniowych, fotograficzny „ Tajemnice przyrody Wielkopolski” oraz najpiękniejszy stół bożonarodzeniowy i potrawy świąteczne.
W konkursie Informatyczno-Plastycznym E-Kartka Bożonarodzeniowa w kategorii gimnazjum i ponadgimnazjalne uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, miłym akcentem było III miejsce dla Jakuba Gałązki IIIp-gim. Szkoła Podstawowa w Stawiszynie, nauczyciel Joanna Zawodnia –Idziak.
„Podróż” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wyrecytował Jarzy Szukalski reprezentujący Marzenę Wodzińską Członka Zarządu Województwa. Powiat kaliski na uroczystości reprezentował Jan Adam Kłysz oraz Radni Powiatowi: Monika Nowak, Alicja Łuczak, Jolanta Tomczyk, Grażyna Misiak, Janusz Nowak, Benedykt Owczarek, Lech Gnerowicz, Dariusz Korczyński, Bogdan Barański, Stanisław Gąsior, Robert Marszałek oraz Henryk Kurek. Gminę i Miasto Stawiszyn reprezentowała Agnieszka Morawską Sekretarz Gminy Stawiszyn.

Najbliższe

MGOK na Facebook

Polub naszą stronę na Facebooku, będziesz mieć informacje z pierwszej ręki i żadne wydarzenie Cię nie ominie.
mgok na facebook www.facebook.com/MGOK.Zbiersk